"Dzień pełen wrażeń"

Dnia 23. 06. 2018 r. wyjechaliśmy na pielgrzymkę do Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wjeżdżając do Włocławka widoki były cudne, aczkolwiek Wisła smutki swoje ma. My pielgrzymi składaliśmy hołd błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszko, który śmiercią męczeńską w Wiśle zginął. Chociaż droga była pełna niespodzianek to kierowca dzielny był, dawał radę! Z pomocą ruszyła Pani Jadzia, która dzielnie nielegalnie odsuwała z jezdni blokadę.

W Oborach Izabela z Jackiem ciężkie torby z napojami targali, aby pielgrzymów napoić. Konferencja i Msza św. z ojcem Antonello dobiegła końca i my też szykowaliśmy się do wyjazdu. A tam kolejna niespodzianka: nie ma Pani Danusi? Iza, Beata, Zygmunt i Lucynka rozpoczęli poszukiwania. Pani Danusia na polanie gorliwie się modliła.

W pełnym składzie wyjechaliśmy do Sanktuarium Jana Pawła II w Toruniu. Sanktuarium jest piękne polecam każdemu. Tam znajdziecie przystań swojej duszy. Potwierdzić to może Pani Dorotka i Pan Zygmunt.

Tak dobiegła końca nasza pielgrzymka... W autobusie było wesoło. Śpiewaliśmy pieśni kościelne i biesiadne: np. "Bum cyk, cyk bajerek bum...: a Pan Gucio nosem kręcił słysząc "Bum cyk, cyk bajerek bum". Pani Bożenka na szydełku chustkę śliczną dziergała. Podczas podróży spotkała nas ostatnia niespodzianka. Spadł z nieba upragniony deszczyk. Wszystko Pan Andrzej na filmach i zdjęciach uwiecznił.

Dziękuję ci Panie Boże i Wam Pielgrzymi za dzień pełen modlitwy i wrażeń. Kochani! Jesteście cudowni miło się z Wami pielgrzymuje.

Organizator

Izabela Kurowska