Ewangelia na dziśWtorek 2019-11-19, 33. tydz. zwykły

Łk 19,1-10

Jezus wszedł do Jerycha i przechodził przez miasto. A był tam pewien człowiek, imieniem Zacheusz, zwierzchnik celników i bardzo bogaty. Chciał on koniecznie zobaczyć Jezusa, kto to jest, ale nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu. Pobiegł więc naprzód i wspiął się na sykomorę, aby móc Go ujrzeć, tamtędy bowiem miał przechodzić. Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: „Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”. Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany. A wszyscy widząc to, szemrali: „Do grzesznika poszedł w gościnę”.
Lecz Zacheusz stanął i rzekł do Pana: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”. Na to Jezus rzekł do niego: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama. Albowiem Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”.

 kosciol siedlec

 

 

 

    Witam bardzo serdecznie na stronie internetowej malutkiej, ale pięknej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Siedlcu, niedaleko Kostrzyna, należącej jeszcze do Archidiecezji Poznańskiej (sąsiadująca Nekla jest już parafią Archidiecezji Gnieźnieńskiej).


    Zapraszam do przeglądania naszych stron - póki co, skromnych jeszcze, ale w miarę upływu czasu, z pewnością coraz bogatszych. Znajdziecie tu Państwo i trochę historii i aktualnych dziejów. Dowiecie się czym żyje parafia i Wasz proboszcz.

A zatem - klikajcie dalej!

ks.Piotr Majchrzak

 

 

ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W SIEDLCU

                NIEDZIELA 8 GRUDNIA 2019 r. godz. 12.00 msza święta z procesją 

 

Adwentowy dzień skupienia dla małżeństw – 14 grudnia br.

Parafia św. Mikołaja w Siedlcu (4km od Kostrzyna)

Plan dnia:

10.00 kawa
10.30 konferencja (ks. Piotr Majchrzak - świętość w życiu małżeńskim i rodzinnym na podstawie adhortacji Papieża Franciszka Gaudete et exsultate)
11.15 adoracja (okazja do spowiedzi)
12.00 Anioł Pański
12.15 konferencja - Kobiecość i męskość w zamyśle Stwórcy
13:15 obiad
14:00 konferencja i warsztaty - Pięć języków miłości
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.15 Podsumowanie dnia skupienia

Koszt: 40 zł od osoby (obiad wliczony w cenę)
Warsztaty poprowadzą Justyna i Marcin Teliccy - doradcy życia rodzinnego.

Zapisy do 11 grudnia 2019 r. telefonicznie pod nr 784048296 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon:
1009810

Odwiedza nas 79 gości

Licznik odwiedzin

Dzisiaj13
Razem46403

Currently are 59 guests and no members online